Subaru

ogłoszeniaceny używanychdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Subaru Legacy ) Subaru Legacy Błąd ECU - nie odpala silnik , mors



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SUBARU Forum Strona Główna -> ( Subaru Legacy ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ketras

Czytelnik



Dołączył: 12 Wrz 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kościan/WLKP - poznań
Posiadane auto: Subaru legacy 2.0 GL
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Wrz 2009, 12:53
Temat postu:

Subaru Legacy Błąd ECU - nie odpala silnik , mors


Witam posiadam Subaru Legacy 2.0 GL rocznik 1994 lecz pierwsze zarejestrowabue nastąpiło w 1995r.
Od 2 miesięcy nie jeździłem autem z powody y takiego iż świeci się mi kontrolka check engine i nie mogę zapalić silnika. Po prostu jak go chcę uruchomić to tylko silnik "szarpie" się pod maską lecz nie odpala. Byłem u mechanika (jedynego który się rzekomo zna na subaru)i :
Wymienił mi sondę (zapłaciłem 200zł) lecz okazało się, że to nie to (nadal nie mogę odpalić auta)
Stwierdził, że nie może się podłączyć do komputera w aucie więc nie może sprawdzić co mu dolega.
Powiedział mi, że może to być przepływomierz powietrza.Zamówiłem takowy na allegro, zamontowałem i auto bez zmnian nadal nie odpala
Jeżeli odłącze przedów od przepływomierza to (raz udało mi się do uruchomić, lecz 4sek. tracił na obrotach i zgasł).

Z tego forum dowiedziałem się jak sprawdzić błędu ECU zrobiłem jak powinienem, lecz nie mogę rozszyfrować morsa nadawanego przez komputer - nie wiem czy dobrze naliczyłem i od którego momentu się liczy i ile tych usterek mi wykazało.

Czy powinienem zanim naliczać będę odłączyć akumulator (klemy) poczekać z 15min co spowoduje (o ile) zrestartowanie komputera i wtedy sprawdzić to naliczanie ECU w morsie? (wiem, że auto powinno się naliczać na rozgrzanym silniku lecz tego nie mogę uczyć ponieważ mi nie chce się w ogóle odpalić.

dołączam, filmik z nadawanym w morsie błędami proszę podajcie jakie to nr blędów (ja naliczyłem trzy - 13 , 24 , 32 ale myślę, że źle to liczę).

http://www.youtube.com/watch?v=KoN2TRef7YY

Mogę jeśli trzeba wrzucić też film z silnikiem i próba uruchomienia go.

Co może być przyczyną? Proszę o odpowiedzi na gg: 6077009 , tel: 662040267 (mogę ja zadzwonić) bądz e-mail : Konrad.Wojtkowiak@o2.pl
Znacie jakiegoś mechanika w okolicach Poznania? Który byłby w stanie to naprawić?
Powrót do góry
Bumeg 40

Czytelnik



Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocławskie
Posiadane auto: Subaru Legacy Super Stadion 4WD 2.2l 1989
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Mar 2014, 22:45
Temat postu:

odpalanie silnika


Witam. Nie wiem czy posiadasz jeszcze tą subarynkę. Błąd silnika spowodowany jest dwoma czujnikami w silniku tzw. położenia walu korbowego i wałka rozrządu. Te czujniki znajdują się w przedniej części silnika przed chłodnicą i przed paskiem klinowym wielorowkowym. Sprawdź połączenia elektryczne czujników i przeczyść je.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SUBARU Forum Strona Główna -> ( Subaru Legacy ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Subaru Legacy »

Opinie o samochodach Subaru Legacy - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Subaru Legacy ) Porady, problemy techniczne


SubaruWRX

149 000

2017r.

82 000 km

małopolskie

SubaruOutback

59 900

2016r.

204 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System