Subaru

ogłoszeniaceny używanychdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Subaru Legacy ) Subaru Legacy Błąd ECU - nie odpala silnik , mors



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SUBARU Forum Strona Główna -> ( Subaru Legacy ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ketras

Czytelnik



Dołączył: 12 Wrz 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kościan/WLKP - poznań
Posiadane auto: Subaru legacy 2.0 GL
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Wrz 2009, 12:53
Temat postu:

Subaru Legacy Błąd ECU - nie odpala silnik , mors


Witam posiadam Subaru Legacy 2.0 GL rocznik 1994 lecz pierwsze zarejestrowabue nastąpiło w 1995r.
Od 2 miesięcy nie jeździłem autem z powody y takiego iż świeci się mi kontrolka check engine i nie mogę zapalić silnika. Po prostu jak go chcę uruchomić to tylko silnik "szarpie" się pod maską lecz nie odpala. Byłem u mechanika (jedynego który się rzekomo zna na subaru)i :
Wymienił mi sondę (zapłaciłem 200zł) lecz okazało się, że to nie to (nadal nie mogę odpalić auta)
Stwierdził, że nie może się podłączyć do komputera w aucie więc nie może sprawdzić co mu dolega.
Powiedział mi, że może to być przepływomierz powietrza.Zamówiłem takowy na allegro, zamontowałem i auto bez zmnian nadal nie odpala
Jeżeli odłącze przedów od przepływomierza to (raz udało mi się do uruchomić, lecz 4sek. tracił na obrotach i zgasł).

Z tego forum dowiedziałem się jak sprawdzić błędu ECU zrobiłem jak powinienem, lecz nie mogę rozszyfrować morsa nadawanego przez komputer - nie wiem czy dobrze naliczyłem i od którego momentu się liczy i ile tych usterek mi wykazało.

Czy powinienem zanim naliczać będę odłączyć akumulator (klemy) poczekać z 15min co spowoduje (o ile) zrestartowanie komputera i wtedy sprawdzić to naliczanie ECU w morsie? (wiem, że auto powinno się naliczać na rozgrzanym silniku lecz tego nie mogę uczyć ponieważ mi nie chce się w ogóle odpalić.

dołączam, filmik z nadawanym w morsie błędami proszę podajcie jakie to nr blędów (ja naliczyłem trzy - 13 , 24 , 32 ale myślę, że źle to liczę).

http://www.youtube.com/watch?v=KoN2TRef7YY

Mogę jeśli trzeba wrzucić też film z silnikiem i próba uruchomienia go.

Co może być przyczyną? Proszę o odpowiedzi na gg: 6077009 , tel: 662040267 (mogę ja zadzwonić) bądz e-mail : Konrad.Wojtkowiak@o2.pl
Znacie jakiegoś mechanika w okolicach Poznania? Który byłby w stanie to naprawić?
Powrót do góry
Bumeg 40

Czytelnik



Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocławskie
Posiadane auto: Subaru Legacy Super Stadion 4WD 2.2l 1989
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Mar 2014, 22:45
Temat postu:

odpalanie silnika


Witam. Nie wiem czy posiadasz jeszcze tą subarynkę. Błąd silnika spowodowany jest dwoma czujnikami w silniku tzw. położenia walu korbowego i wałka rozrządu. Te czujniki znajdują się w przedniej części silnika przed chłodnicą i przed paskiem klinowym wielorowkowym. Sprawdź połączenia elektryczne czujników i przeczyść je.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SUBARU Forum Strona Główna -> ( Subaru Legacy ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Subaru Legacy »

Opinie o samochodach Subaru Legacy - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Subaru Legacy ) Porady, problemy techniczne


SubaruForester

16 800

2006r.

225 000 km

mazowieckie

SubaruForester

14 990

2007r.

212 000 km

wielkopolskie

SubaruWRX

133 999

2017r.

82 000 km

małopolskie

SubaruOutback

58 800

2016r.

204 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System